Jesteśmy razem. Spotkanie psychiatrii środowiskowej dzieci i młodzieży
W dniach 30 listopada – 1 grudnia w Warszawie odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja Psychiatrii Środowiskowej Dzieci i Młodzieży. Jak zapewniają organizatorzy to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się po raz pierwszy.
Konferencja Psychiatrii Środowiskowej Dzieci i Młodzieży
Konferencja będzie spotkaniem wiodących specjalistów, praktyków i badaczy z całego kraju, którzy wspólnie omówią najnowsze osiągnięcia, wyzwania i przyszłość psychiatrii, psychologii, psychoterapii i terapii środowiskowej dzieci i młodzieży w Polsce. Organizatorem wydarzenia jest Klinika Psychiatrii Wieku Rozwojowego WUM pod auspicjami Towarzystwa Psychiatrii, Psychologii, Psychoterapii i Terapii Środowiskowej Dzieci i Młodzieży, Konsultanta Krajowego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, Konsultanta Krajowego w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie psychologii klinicznej.
Jesteśmy razem
„Jesteśmy razem” to klucz do sukcesu w psychiatrii środowiskowej dzieci i młodzieży.
Konferencja jest pierwszym w Polsce spotkaniem naukowym, poświęconym podsumowaniu i omówieniu dalszych kierunków reformy systemu opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży, której podstawowym założeniem jest deinstytucjonalizacja, czyli przeniesienie ciężaru opieki z leczenia szpitalnego (głównie porady lekarskie) na ambulatoryjne i środowiskowe (głównie porady psychologiczne i terapeutyczne) oraz wdrożenie modelu środowiskowej opieki psychiatrycznej.
Stąd też hasło przewodnie I Ogólnopolskiej Konferencji Psychiatrii Środowiskowej Dzieci i Młodzieży „Jesteśmy razem". Podkreśla ono, że tylko poprzez ścisłą współpracę lekarzy, psychologów, psychoterapeutów, terapeutów środowiskowych, rodziców, nauczycieli, pedagogów i opiekunów można skutecznie przeciwdziałać problemom zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży.